Tři HEAD závodnice v první čtyřce v závodě ve Svatém Mořici
December 14th, 2013

Kajse Kling se zatím v této sezóně nedařilo umístit se na stupně vítězů, ale nyní tato švédská HEAD rebelka dosáhla na druhou příčku. Anna Fenninger byla třetí, ale rozdíl na Tinu Weirather byl minimální. Lizz Goergl nakonec skončila jako čtvrtá a Maria Hoefl-Riesch se přidala do první osmičky a pro HEAD to tak znamenalo čtyři příčky v první osmičce.

Po chladu v Severní Americe, se nyní Světový pohár přesunul zpátky do Evropy a to konkrétně do Svatého Mořice. Pro Laru Gut to byla návrat domů a Tina Weirather svoje vítězství věnovala své mámě, která měla dnes narozeniny.

A zatímco si Weirather užívala potlesku za vítězství, Kling, která měla startovní číslo 44, se soustředila na svoji jízdu a výsledky v mezičasech. Po závodě Kling vysvětluje, že se snažila zapracovat na koncentraci a na udržení nervů na uzdě a jak se zdá, práce se vyplatila a přinesla své ovoce. Na začátku sezóny měla radost z umístění mezi prvními patnácti závodnicemi a nyní se již třikrát umístila v top desítce a dosáhla i na stupně vítězů! „To bylo velkým překvapením, dnes jsem to nečekala,“ vysvětluje Kling po své jízdě, „V Severní Americe jsem se zlepšovala a zlepšovala a dnes jsem chtěla svůj výsledek posunou výš, takže jsem byla dost nervózní, před samotnou jízdou jsem se cítila dobře, ale když jsem projela cílem, tak jsem měla skvělé pocity,“ takto Kling popsala své pocity po závodě.

Anna Fenninger pokračuje ve své skvělé formě a obsadila třetí místo. Fenninger vysvětluje, že nebyla tak frustrovaná, že byla tak blízko vítězství, neboť během poslední části trati ztratila rychlost. Fenninger je bojovnice a ví, že vítězství v Super G má na dosah.

Přestože ji ostatní závodnice svými jízdami nakonec odsunuly na čtvrtou pozici, Lizz Goergl se i tak usmívala. V Severní Americe měla dobré výsledky a to, jak sama říká, díky dobrému tréninku a skvělému výkonu v závodech. Zatímco některé závodnice, včetně Marie Hoefl-Riesch, udělaly chyby v první velké zatáčce, Goergl cítila, že zajela naprosto čistě. „Byla to obtížná trať, těžký terén, ale i tak mám ze svého výkonu velkou radost,“ dodala.

Závody ve Svatém Mořici často provází silný vítr, ale dnes byla jasná modrá obloha: byl to den, kdy Kajsa Kling stála na závodech Světového poháru poprvé na stupních vítězů.

Výsledky:
1. Tina Weirather (LIE)
2. Kajsa Kling (SWE) HEAD
3. Anna Fenninger (AUT) HEAD
4. Lizz Goergl (AUT) HEAD
8. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
20. Julia Mancuso (USA) HEAD