Jansrud vedl HEAD čtyřku v top pětce ve Val Gardeně
December 21st, 2013

Kjetil Jansrud předvedl skvělou formu a jako HEAD rebel posunul své limity a vypadalo to velice slibně. Jansrud vedl před Johanem Clareym, Aksel Lund Svindalem a Bode Millerem a společně ukázali ostatním lyžařům, kam je třeba mířit. Ale nakonec to Erik Guay rozjel a svoji jízdu ukončil o dvanáct setin lépe, než Jansrud.

Po závodě Jansrud vysvětluje: „Jsem šťastný, jak jsem dneska jel, obzvlášť v horní části trati. Pravděpodobně jsem nemusel být ve spodní části tak defenzivní a opravdu jsem tam ztratil drahocenný čas, ale i tak mám ze druhého místa radost. Po roce plným zranění, si není na co stěžovat, nyní mám na kontě dva stupně vítězů ze sjezdu a to mi dává skvělý pocit.“

Pro Johana Clareyho to byl skvělý moment skórovat a stoupnout si podruhé v kariéře na stupně vítězů, po čtyřech letech od první bedny a také ve Val Gardeně. „Po nehodě v loňském roce, jsem v létě skoro přestal závodit, proto jsem za tento výsledek velmi rád,“ vysvětluje Clarey po závodě. Před dvěma lety byl Clarey také blízko vítězství, ale pak se změnilo počasí a závod byl zrušen.
„Obával jsem se, že dnes na stupně vítězů nedosáhnu,“ řekla usměvavý Clarey. „V minulosti se stalo tolikrát, že jsem byl z bedny výsledky jiných lyžařů odsunut a proto jsem se strachoval až do konce závodu. Ulevilo se mi, že jednou stálo štěstí na mé straně!“

Závody ve Val Gardeně jsou pravidelně ovlivňovány počasím, ale tento rok se počasí vydařilo. Jak Clarey tak Jansrud po závodě prohlásili, že čekali až dojede HEAD rebel Hans Olsson a že až pak se mohli uvolnit. Olsson, který je spokojený se svým včerejším výsledkem v Super G, řekl, že byl se svoji jízdou spokojen, přestože startoval s číslem 63. „Když jsem se podíval na fanoušky po skončení jízdy, nebyl to ten samý jásot jako včera, takže jsem tak šťastný nebyl.“ Olsson strávil 700 dní bez Světového poháru a prohlásil, že potřebuje více FIS bodů, aby mohl startovat dříve a měl větší šanci na úspěch.

Když Guay odsunul Svindala ze stupňů vítězů a posunul Millera na pátou příčku, tak byl rozdíl mezi prvními pěti závodníky menší než čtyři desetiny. Svindal i nadále vede celkové bodování a ve sjezdu je čtvrtý. Jansrud se posunul na čtvrtou příčku. Svindal vede v celkovém bodování o 175 bodů a Ted Ligety je na třetí příčce, Bode Miller je pátý a Kjetil Jansrud šestý.

Výsledky:
1. Erik Guay (CAN)
2. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
3. Johan Clarey (FRA) HEAD
4. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
5. Bode Miller (USA) HEAD
12. Georg Streitberger (AUT) HEAD
14. Matthias Mayer (AUT) HEAD
23. Hans Olsson (SWE) HEAD
24. Silvan Zurbriggan (SUI) HEAD
29. Tobias Stechert (GER) HEAD
29. Beat Feuz (SUI) HEAD