Ligety vyhrál Rockfest a opět dominuje
December 23rd, 2013

Ted Ligety to rozjel na Rockfestu, události, kde vítěz bere všechno, v okamžiku, kdy to bylo nejvíce potřeba a to v poslední jízdě. Ligety vstoupil do pěti finálových jízd z druhého místa, zatímco Ital Luca de Alprandini se kvalifikoval díky vítězství. Aksel Lund Svindal byl ve finále čtvrtý.

Bode Miller tuto událost označil za takové malé olympijské hry, neboť se jedná o závod, kde vítěz bere všechno. Tentokrát se nerozdávaly zlaté medaile, ale pro vítěze bylo připraveno 75.000 EUR a ostatní odcházeli s prázdnou.

Svindal se tohoto závodu účastnil již podruhé a měl radost z toho, že se dostal do finále, neboť jak sám říká: „ti nejlepší hoši se účastní těch nejlepších závodů.“ I když to pro Svindala nebyla nejlepší finálová jízda, během vánočních svátků si vzal volno, jako odměnu za vedení v celkovém bodování ve světovém poháru.

Poté co se Ligety v závodě obřího slalomu v Alta Badii umístil na třetím místě, se dostal do formy a nakonec se ve finálové pětce opravdu předvedl. Trať byla dlouhá pouhých 40 vteřin, navíc se skokem, přesto ji Ligety popsal jako nádhernou. Nebyly zde druhé pokusy, ani druhé jízdy, proto jel Ligety opatrně, ale pouze do finálové jízdy, kde to rozbalil. Ve finálové jízdě zvítězil s rozdílem pouhých tří desetin, druhý byl Ital Aliprendini a třetí Kryštof Krýzl.

„Mám opravdu radost z toho, jak jsem všechny ostatní porazil,“ vysvětluje Ligety poté co si přebral šek za tento jedinečný závod.

Bode Miller se dostal dál přes čtvrtfinále. Byl to tvrdý boj, ale Bode tento typ závodů miluje. V semifinále bohužel udělal drobnou chybu a tím ztratil jakoukoli šanci na postup. A jak jel dolů z kopce, tak se připravil na pěkný skok 360, který předvedl u vystaveného auta.

A když projel cílem i poslední závodník, kterému se nepodařilo porazit Ligetyho čas, bylo jasné, že pan obří slalom může bouchnout šampaňské!

Výsledky:
1. Ted Ligety (USA) HEAD
2. Luca di Aliprandini (ITA)
3. Kristof Kryzl (CZE)
4. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD