Fenninger vyhrála v Lienzi podruhé!
December 28th, 2013

Anna Fenninger vyhrála závod světového poháru dne 28. prosince potřetí v kariéře, tentokrát zvítězila v obřím slalomu v Lienzi, Rakousku. Po první jízdě byl rozdíl na Jessicu Lindell-Vikarby pouhé dvě setiny, ale Fenninger zajela perfektní druhou jízdu a udržela si vedení. Lindell-Vikarby nakonec skončila na druhém místě a Mikaela Shiffrin skončila třetí.

Fenninger vyhrála závod obřího slalomu v Lienzi před dvěma roky a v loňském roce závod Semmering a dohromady s dnešní výhrou má na kontě čtyři vítězství z obřího slalomu ve světovém poháru v kariéře. Po první intenzivní jízdě byl rozdíl mezi časy prvních tří závodnic pouhé čtyři setiny, ale byla to HEAD rebelka Anna Fenninger, která posunula své limity a nakonec zvítězila.

Po závodě Fenninger vysvětluje: „Samozřejmě, že Lienz miluji, den 28. prosince není nijak výjimečným dnem, ale mám dobré vzpomínky na závody před dvěma lety a minulý rok v Semmeringu. Byl to prostě skvělý pocit a snažila jsem si užívat všechny pozitivní reakce všech, kteří mi přáli.“

Na programu bylo mnoho rychlostních závodů a Fenninger byla šťastná, že se jí podařilo stihnout dva tréninkové dny před cestou do Lienze: „Moc jsme netrénovali obří slalom s ostatními závodnicemi a nyní se mi podařilo mít dva tréninkové dny před závodem. Nevěděla jsem jak moc jsem dobrá a zda mohu vyhrát, jen jsem se snažila mít dobré vzpomínky,“ dodává.

Na trati v Lienzi byl čerstvý sníh a předpřipravený umělý sníh způsobil mnoho závodnicím problémy. Podmínky byly skutečně těžké a když začnou být podmínky tvrdé, nastupují tvrdé povahy a právě druhá jízda Anny Fenninger jí dovedla k vítězství. Fenninger byla překvapena, jak moc hladce trať projela.

I přesto, že Fenninger zvítězila, je stále blízko vedení v celkovém bodování. Fenninger se díky tomuto vítězství posunula v celkovém bodování na druhou příčku a v žebříčku obřího slalomu je na čtvrtém místě.

Výsledky:
1. Anna Fenninger (AUT) HEAD
2. Jessica Lindell-Vikarby (SWE)
3. Mikaela Shiffrin (USA)
15. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
25. Anne-Sophie Barthet (FRA) HEAD
29. Julia Mancuso (USA) HEAD