Goergl vedla čistě HEAD závodnicemi obsazená pódiová místa v Altenmarku
January 11th, 2014

Lizz Goergl předvedla před olympijskými hrami perfektní jízdu a v závodě ve sjezdu v Altenmarku Zauchensee obsadila první příčku. Závod světového šampionátu vyhrála před dvěmi lety, proto Goergl výsledek komentovala, jako obtížnou cestu a navíc s horším startovacím číslem. Anna Fenninger vedla před Mariou Hoefl-Riesch, Goergl se k nim přidala a tak tu opět máme čistě HEAD obsazení všech pódiových míst, kdy startovala s číslem 28 a nakonec závod vyhrála.

Kajsa Kling byla první HEAD rebelkou, která se pokusila posunout své limity, ale udělala chybu a to tuto Švédku hodně mrzelo. Julia Mancuso byla další na řadě a po obtížném startu v této sezóně, cítí, že je na správné cestě: „Být vteřinu za vítězkou, je dobrý pocit, dává mi to odvahu a naději, že mohu znovu vyhrát,“ řekla po závodě.

Start trati byl pokrytý tmou a Maria Hoefl-Riesch byla první z top nasazených, která jela pokořit kopec. Tato vysoká Němka si po celé délce trati pohrávala s nejlepšími časy, pak vjela do poslední části trati a po skoku projela cílem se slušným vedením. Nikdy předtím nestála v tomto závodě na stupních vítězů, Hoefl-Riesch dodává, že závod v Altenmarktu se ji začíná líbit!

Anna Fenninger vyhrála tréninkovou jízdu a díky tomu věděla, jak rychle může na této trati jet. I přesto, že počasí mírně trať obměkčilo, Fenninger cítila, že podmínky na trati jsou perfektní. Po každém mezičase, který se zobrazil na tabuli, obecenstvo jásalo a po projetí cílem své vedení potvrdila. Anna Fenninger projela cíl s náskokem pouhých sedm setin na druhou Hoefl-Riesch. Ale byla ve vedení.
Pak bylo na Marianne Kaufman-Abderhalden zaútočit na časy předchozích závodnic a poté co se Fenninger dostala do vedení, tato švýcarská HEAD rebelka nakonec obsadila sedmou příčku.

Lizz Goergl je typem závodnice, se kterou je třeba vždy počítat a její devastující rozdíl při třetím měření, ji dostal do vedení. Jízda Goergl byla čistá a ve finálové části trati dostatečné rychlá, aby cílem projela jako vítězka. Po závodě přiznala, že byla z výsledku velmi dojatá a že se jí nahrnuly slzy do očí, bylo to pro ní velmi emotivní zážitek.

Anna Fenninger se tak nyní ujímá vedení v celkovém bodování světového poháru a za ní je Maria Hoefl-Riesch. Někdy se prostě stane, že se vše vydaří. Když jedete na hranu, to jsou prostě ty správné HEAD dny!

Výsledky:
1. Lizz Goergl (AUT) HEAD
2. Anna Fenninger (AUT) HEAD
3. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
8. Marianne Kaufman-Abderhalden (SUI) HEAD
13. Julia Mancuso (USA) HEAD
16. Kajsa Kling (SWE) HEAD