Svindal ve Wengenu na stupních vítězů – třetí příčka
January 18th, 2014

HEAD rebel hodnotil třetí příčku závodu ve sjezdu ve Wengenu a řekl, že to bylo vyhrané třetí místo, nikoli ztráta vítězství. Svindal byl pouhých sedm setin za vítězem Patrickem Kuengem a pouhou jednu setinu za Hannem Reicheltem.

Organizátoři se museli potýkat s bouří a nakonec start posunuli níže na „Canadian Corner“, pod legendárním skokem Hundschopf a většina lyžařů s tímto rozhodnutím souhlasila. Svindal řekl, že preferuje férový závod, než celou délku trati. I přesto někteří jezdci těžili z poryvů větru, obzvlášť při projíždění části Haheggschuss.

Prvních deset umístěných si připsalo body, Rainer Salzgeber, manager závodního týmu HEAD byl s výsledky HEAD lyžařů spokojený, i přesto, že nikdo závod nevyhrál: „Náš tým lyžoval neuvěřitelně dobře, není to nejvyšší příčka bedny, ale bylo to těsné a někteří mladí lyžaři, jako například Goldberg zajeli opravdu velmi dobře a to je fantastické.“ Pro Aksla Lund Svindala to byl další bedna, poté co zvítězil ve Wengenu, „Kdybych býval vyhrál, tak by to byla paráda,“ řekl po závodě.

Bode Miller byl pátý i přesto, že nevytěžil z větru v horní části trati a pak následovala malá chyba ve finálních zatáčkách, přesto si Salzgeber myslí, že i tak zajel dobře. Matthias Mayer byl šestý a superrychlý Johan Clarey byl devátý, který se při Super G ve střední části trati málem otočil. Svindal po závodě řekl, že si myslí, že kvůli podmínkám, které byly, nikdo nezajel perfektně.

Zeptali jsme se Salzgebera, zda má zkrácená trať vliv na volbu výbavy: „V podstatě nemá, jedině co závod ovlivní je to, že díky chybějící části závodníci přišli o možnost závod rozhodnout jinak. Když máte opravdu rychlé lyže v horní části, tak musíte těch 40 vteřin jet hodně rychle, jinak docela nemáte šanci. Ale je lepší krátký závod, než žádný závod.“

Jared Goldberg se dostal na 12. místo a přitom startoval jako 40. a nyní se cítí: „Velmi vzrušený, protože jsem se chtěl dostat tento rok do top třicítky a byla to pro mě skutečné poučná zkušenost.“

Svindal zatím vede o šedesát bodů a obrací svoji pozornost do Kitzbuehelu, kdy má zatím ve sjezdu dobrý náskok a stejně tak i v celkovém bodování.

Výsledky:
1. Patrick Kueng (SUI)
2. Hannes Reichelt (AUT)
3. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
5. Bode Miller (USA) HEAD
6. Matthias Mayer (AUT) HEAD
9. Johan Clarey (FRA) HEAD
10. Beat Feuz (SUI) HEAD
12. Jared Goldberg (USA) HEAD
13. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
20. Georg Streitberger (AUT) HEAD
25. Silvano Varettoni (ITA) HEAD
29. Guillermo Fayed (FRA) HEAD