Goergl & Hoefl-Riesch obsadily první dvě místa v Super G v Cortině
January 23rd, 2014

Pro HEAD rebelky to byla dvojitá radost, neboť závod Super G v Cortině d´Ampezzo Lizz Goergl vyhrála, je to její druhé vítězství v této sezóně a Maria Hoefl-Riesch byla druhá, pro ní je to tuto sezónu první příčka na stupních vítězů v Super G. Niki Hosp se umístila na třetí příčce, Anna Fenninger byla pátá a Julia Mancuso sedmá.

Je to po minulé sezóně viditelné zlepšení, kdy toto vítězství vylepšilo její bilanci na celkem 6 vítězství v kariéře a celkem 37. krát byla na stupních vítězů. Goergl pracuje neustále na vylepšení svých výkonů a po závodě prohlásila: „To o co snažím každý den je, abych lyžovala jak nejlépe umím,“ řekla. „To je to hlavní na co se soustředím a je samozřejmě příjemně, když to přináší ovoce a dojedu jako nejrychlejší. Zatím jsem se svoji výbavou naprosto spokojená. Mám radost z toho, že mohu jet jak chci a že mi přeje zdraví.“

Goergl startovala s číslem 9 a těžila z brzkého startu, využila čisté tratě, mnoho ostatních závodnic doplatilo na podmínky tratě, obzvlášť ve spodní části.

Maria Hoefl-Riesch byla pouhé čtyři setiny za Goergl a dominovala v tréninkových jízdách ve sjezdu. Po závodě prohlásila: „Je to pro mě první stupeň vítězů v Super G v této sezóně a to je skvělé zadostiučinění,“ dodala. „Doposud se mi v Super G nedařilo. V některých částech trati jsem jela hodně rychle, ale pak jsem vždy udělala velké chyby. Dnes se mi konečně podařilo nedělat velké chyby a mám z výsledku v tomto závodě velikou radost.”

Přestože skončila na páté příčce, Anna Fenninger nebyla ráda: „Nezajela jsem dobře, nejsem spokojená s pátým místem, ale přenesu se přes to.“ Fenninger se díky tomuto výsledku přiblížila Laře Gut v žebříčku o křišťálový glóbus ze Super G o pouhé tři body. Goergl je čtvrtá, zaostává o 48 bodů.

Julia Mancuso měla těžkou sezónu, ale vypadá to, že se dává do formy právě včas před začátkem olympijských her v Sochi. Hodně zapracovala na nastavení své lyžařské obuvi, vypadá to, že to přináší ovoce a všichni mohou vidět to zlepšení.

Maria Hoefl-Riesch stále vede žebříček celkového bodování a Anna Fenninger je na druhém místě.

Výsledky:
1. Lizz Goergl (AUT) HEAD
2. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
3. Niki Hosp (AUT)
5. Anna Fenninger (AUT) HEAD
7. Julia Mancuso (USA) HEAD
10. Kajsa Kling (SWE) HEAD
21. Marianne Kaufmann-Abderhalden (SUI) HEAD