Hoefl-Riesch vyhrála sjezd v Cortině
January 24th, 2014

Maria Hoefl-Riesch pokračovala ve skvělé formě i po tréninkových jízdách a získala svůj 27. titul v kariéře v závodech světového poháru a zvýšila tak své vedení v celkovém bodování. Tina Weirather byla druhá a Nicole Schmidhofer třetí.

Trať pokryl čerství sníh, který napadl přes noc a přidělal tak obrovskou práci pořadatelům a dobrovolníkům, kteří trať museli upravit tak, aby závod mohl být zahájen, nakonec byl start posunut o 30 minut a trať byla zkrácena.

„Nebyl to snadný závod,“ takto závod komentovala Hoefl-Riesch. „Věděla jsem, že musím hodně útočit a jet na doraz. A to jsem také udělala. Bylo zde pár velmi obtížných zatáček, kde některé holky chybovaly, ale pro mě to nakonec dopadne dobře.“

„Na této trati jsem silná. Ale i tak se nějaká chyba může přihodit každému a kdykoliv. Vždy se snažím ze sebe vydat to nejlepší a když neudělám žádnou chybu jako dnes, mám z toho dobrý pocit, ale není to tak snadné, jak to zní,“ dodává. Pro Hoefl-Riesch to bylo třetí vítězství ve sjezdu v letošní sezóně, kdy srovnává rekord ze sezóny 2010 – 11.

Přestože skončila šestá, Anna Fenninger říká: „Výsledky jsou tak těsné, pouze výsledek Marie byl nedosažitelný, dnes mi chybělo štěstí, snad se zadaří příště, ale nejsem z toho zklamaná.“ Fenninger se v celkovém bodování posunula na třetí příčku.

Julia Mancuso následuje svoji skvělou formu v Super G a její čas stačil na devátou příčku. Forma HEAD rebelek je velmi slibná, obzvlášť pro nadcházející olympijské hry. Vítězka prvního závodu Super G Lizz Goergl, během prodlouženého působení ve středisku Cortina d´Ampezzo, udělala chybu a vjela do sítě. Vypadá to, že se to obejde bez zranění.

HEAD lyžařky budou i nadále posouvat své limity, na tuto sobotu mají naplánovaný další sjezd. Olympijské hry jsou za dveřmi a forma HEAD rebelek se zlepšuje právě včas. V závodě o křišťálový glóbus ve sjezdu, Hoefl-Riesch zvyšuje svůj náskok a Marianne Kaufmann-Abderhalden je před čtvrtou Fenninger na třetím místě.

Výsledky:
1. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
2. Tina Weirather (LIE)
3. Nicole Schmidhofer (AUT)
6. Anna Fenninger (AUT) HEAD
9. Julia Mancuso (USA) HEAD
14. Marianne Kaufmann-Abderhalden (SUI) HEAD
18= Kajsa Kling (SWE) HEAD