Svindal a Miller v Kitzbuehelu na stupních vítězů
January 25th, 2014

Dvě největší hvězdy týmu HEAD rebelů byli blízko vítězství v závodě na trati Streif v Kitzbuehelu. Jedná se o největší závod sezóny a první, kdo upoutal pozornost publika byl Bode Miller, aby nakonec Aksel Lund Svindal jeho čas překonal. Závod vyhrál Hannes Reichelt a stal se tak prvním Rakušanem, který tento závod vyhrál od roku 2006.

Miller ví, jak na trať Streif. Po závodě vysvětluje, že pokaždé, když jede na této trati, tak se mu nejvíce povede poslední tréninková jízda před závodem. Miller, který udělal dvě malé chyby v horní části trati, dodal, že se skoro zastavil, aby se mohl soustředit na trať. Přestože vedl, cítil, že to na vítězství stačit nebude.

Po závodě vysvětluje: „Mnoho let jsem byl připraven vyhrávat a měl jsem hodně příležitostí a také jsem odcházel s prázdnou.“ Pokračuje: „Během sezóny jsem se zlepšoval, vrátil jsem se po skoro roční absenci, měl jsem velká očekávání a dnes jsem byl pod velkým tlakem. Horní část jsem zajel docela čistě, dobře jsem zajel i část Alte Schneise, o které jsem si myslel, že bude pro mě nebezpečná.“ Ale udělal chybu a řekl, že ho mrzí, že jí udělal zrovna v místě, kde to nečekal.

Svindal byl tím, kdo skoro celou sezónu kraloval sjezdu, proto když jsme viděli jeho čas při měření ve střední části trati a zaostával na Millera o osm desetin, bylo to na ně nezvyklé. Ale při dalším měření byl deficit pryč a Svindal se dostal přes Millera. Svindal se dostal do vedení, ale i on cítil, že udělal příliš mnoho chyb na místech, kde to nečekal a to na vítězství stačit nebude.

„Věděl jsem, že jsem zajel dobře, ale bylo tam pár úseků, kde jsem nebyl dobrý, cítil jsem to v části Haushery, kde jsem ztratil rovnováhu: nemůžete si dovolit dělat takovéto chyby,“ vysvětluje Svindal.

Od roku 2006 žádný Rakušan nevyhrál závod v Kitzbuehelu až doposud a HEAD manager závodního oddělení Rainer Salzgeber byl rád, že má na stupních vítězů dvě velké hvězdy. „Kitzbuehelu je vždy specielní závod a chtěli bychom mít HEAD vítěze, ale Bode udělal malou chybu v části Seidlealm a Aksel bojoval trochu příliš. Ale nakonec jsme šťastni, že je můžeme mít na stupních vítězů oba dva.“

Byl to prozatím pro Svindala dobrý víkend a podařilo se mu upevnit si vedení v celkovém bodování a v boji o křišťálový glóbus ze sjezdu a to díky první bedně v Kitzbuehelu.

Výsledky:
1. Hannes Reichelt (AUT)
2. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
3. Bode Miller (USA) HEAD
9. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
11. Matthias Mayer (AUT) HEAD
12. Ben Thomsen (CAN) HEAD
13. Johan Clarey (FRA) HEAD
15. Stephan Keppler (GER) HEAD
18. Guillermo Fayed (FRA) HEAD
23. Hans Olsson (SWE) HEAD
28. Jeffrey Frisch (CAN) HEAD