Ligety se v superkombinaci v Kitzbuehelu umístil na druhém místě
January 26th, 2014

Letošní superkombinace v Kitzbuehelu byla zcela unikátní: obvykle se počítá kombinace plné délky sjezdu a dvou jízd slalomu. Ročník 2014 přinesl zkrácený závod Super G a pouze jednu slalomovou jízdu. To znamená a jak si to ostatně myslí i většina, výhodu pro technické lyžaře oproti rychlostním závodníkům. Ted Ligety překonal zklamání, že se v Super G nedostal do top 30. a bojoval ve druhém závodě, zatímco Bode Miller stál na stupních vítězů do okamžiku, než bylo potvrzeno, že neprojel správně pátou poslední branku. HEAD rebelové tak museli posouvat své limity!

Miller byl nejrychlejším závodníkem superkombinace, který startoval, ale nakonec ztrácel na Alexe Pinturault a Teda Ligetyho. Diskvalifikace znamenala pro Marcela Hirschera, že neuspěl v Super G, ve slalomu byl 34. a nakonec to pro něj bylo třetí místo celkově.

„Moje slalomová jízda byla dobrá, určitě lepší, než při klasickém slalomu,“ řekl Ligety a dodává „Publikum je skvělé, není mnoho míst, kde vás může povzbudit v neděli večer publikum jako tady.“ Ligety zajel lepší čas, než Hirscher ve slalomu.
Tento závod přinesl úspěch pro další HEAD rebely a to Kjetila Jansruda a Jareda Goldberg, kteří posunuli své limity a obsadili konečné desáté a jedenácté místo a Matthias Mayer byl čtrnáctý: „Nestanu se novým Albertem Tombou. Nastavení sjezdové tratě bylo docela férové, ale v části, kde se trať zužovala, to pro mě bylo obtížnější.“

Po dvou ukončených závodech superkombinace, se nyní Ligety dělí o vedení s Alexem Pinturaultem. Aksel Lund Svindal nezvládl slalomovou část, ale i tak stále vede celkové bodování s náskokem 102 bodů na druhého Marcela Hirschera. Ligety se posunul na čtvrtou příčku.

Výsledky:
1. Alexis Pinturault (FRA)
2. Ted Ligety (USA) HEAD
3. Marcel Hirscher (AUT)
10. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
11. Jared Goldberg (USA) HEAD
14. Matthias Mayer (AUT) HEAD
25. Hans Olsson (SWE) HEAD
27. Andrew Weibrecht (USA) HEAD