Ligety zářil a vyhrál ve Svatém Mořici obří slalom
February 2nd, 2014

Ted Ligety vyhrál poslední závod, který se jel před olympijskými hrami, o více jak vteřinu a půl. K HEAD rebelovi se na stupních vítězů přidali Marcel Hirscher a Alexis Pinturault, Ligety i tentokrát posunul své limity a všechny ostatní závodníky nechal za sebou.

Zeptali jsme se, jak se mu podařilo ostatním ujet o tolik a Ligety nám odpověděl: „Těžko říci, jel jsem dobře,“ a pak dodal: „Na typu sněhu, který byl dnes, vás i drobné chyby stojí hodně času.“

Poté co byl zrušen závod ve sjezdu, vytvořil se velký tlak na organizátory, aby se pokusili udělat vše pro uskutečnění obřího slalomu. Práci jim ztížila i mlha a sníh, který napadl přes noc, ale Ligety vypadal, že je připravený a první co po ránu udělal bylo, že zkontroloval podmínky pohledem z okna.

„Byl to těžký boj, nebylo snadné jet a nevidět, ale i to se stává,“ Ligety dále dodává: „Je to hezký pocit jet zase rychle, tak jak to umím.“

Přestože byla trať plná hrbolů, Ligety byl s podmínkami spokojen: „Je pěkné mít jednou i závod s těmito podmínkami,“ vysvětluje po závodě. Ligety díky tomu, že vyrůstal v Park City, kde byl zvyklý na lyžování v boulích a dalších terénech, si myslí, že mu právě toto pomohlo tento závod vyhrát.

Kjetil Jansrud cítil, že se mu vrací forma: „Jsem rád, že jsem zpátky na bodovaných příčkách.“

Druhá jízda byla ve znamení startu, pak přerušení, znovu se startovalo a pak jelo posledních patnáct lyžařů. Možná i to pomohlo Ligetymu, že nakonec zvítězil s tak velkým rozdílem. Ligety v jednom okamžiku v horní části trati se rukou zachytil o branku a mírně se protočil, ale dokázal to vybrat a dojel si nakonec pro vítězství.
Marcel Hirscher, který skončil jako druhý, aplaudoval po závodě Ligetymu k jeho výkonu a rozdílu, který ho dělil od ostatních závodníků. Pro Ligetyho to bylo v této sezóně čtvrté vítězství ve světovém poháru.

Výsledky:
1. Ted Ligety (USA) HEAD
2. Marcel Hirscher (AUT)
3. Alexis Pinturault (FRA)
13. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
16. Marcel Mathis (AUT) HEAD
21. Dominik Schwaiger (GER) HEAD
22. Matthias Mayer (AUT) HEAD