Streitberger a Jansrud se dělí o vítězství ve sjezdu v Kvitfjellu
February 28th, 2014

Georg Streitberger startoval s číslem 1 a využil této výhody, neboť se nakonec o první místo ve sjezdu dělí s Kjetilem Jansrudem. Díky počasí musela být trať zkrácena na minimální délku, navíc závodníky trápil déšť, tito dva HEAD rebelové to dokázali a skončili na prvním místě, Travis Ganong skončil jako třetí.

Streitberger byl prvním, kdo jel po zkrácené trati a i přesto, že ráno jel tréninkovou jízdu, maximálně vytěžil ze svého startu: „Musím říci, že díky zkrácené trati a i počasí byly podmínky obtížné, ale jsem rád, že jsem získal 100 bodů. Dokázal jsem zajet nejlépe. Snažil jsem se ze všech sil a vyplatilo se to,“ vysvětluje a dodává: „Tento kopec mám rád, ale dnes ráno, když jsem viděl ten déšť a mlhu, tak už jsem ho rád neměl. Nechtělo se mi závod začínat za deště a mlhy, ale teď mám pocit, že je vše perfektní! Myslím si, že je dobře, že jsem startoval jako první, dnes jsem zajel opravdu dobře, lépe, než v posledních závodech.“

Pro Jansruda to byla druhá výhra na olympijských hrách a také druhá v kariéře ve světovém poháru. Po závodě řekl: „Od půlky tratě dolů to bylo dobré. Jsem spokojený i s mým startovným číslem a samozřejmě mám radost i z mého prvního vítězství ze sjezdu.“ Při projetí cílem udělal Jansrud chybu, která ho stála vítězství, ale i tak byl šťastný.

Ani jeden ze závodníků nebyl z děleného vítězného místa nešťastný: „Dělené nebo nedělené, stejně je to vítězství. Je to skvělé. Jedna minuta a pět vteřin a zajedete na setinu stejně jako další závodník, je to vzrušující. Občas se to stává, je to sport, ale upřímně jsem rád za to, že nejsem o jednu setinu pomalejší,“ vysvětluje Jansrud.

Díky pátému místu se Aksel Lund Svindal přibližuje Marcelu Hirscherovi v celkovém bodování. Svindal má před sebou ještě dva rychlostní závody, kde může přes víkend nasbírat další cenné body. Svindal svoji jízdu komentuje takto: „Nebylo to špatné, ale ne dost dobré… Udělal jsem malou chybu. Během jízdy, která trvá pouhou minutu, musíte zajet naprosto bez chyb. Dnešní plán byl dostat se do vedení. Upřímně nejede to tak jako v prosinci či lednu. Musím bojovat.“
Přestože skončil v závodě pátý, Aksla Lund Svindala už není možné v boji o titul ze sjezdu dohnat, neboť zbývají pouhé dva závody.

Výsledky:
1= Georg Streitberger (AUT) HEAD
1= Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
3. Travis Ganong (USA)
5. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
6. Guillermo Fayed (FRA) HEAD
12. Johan Clarey (FRA) HEAD
16. Bode Miller (USA) HEAD
22. Beat Feuz (SUI) HEAD
26. Silvan Zurbriggan (SUI) HEAD