Clarey a Mayer ve sjezdu 2 v Kvitfjellu na stupních vítězů
March 1st, 2014

Johan Clarey zajel svůj nejlepší výsledek ve světovém poháru a ve sjezdu v Kvitfjellu se umístil na druhém místě. Olympijský šampión ze sjezdu Matthias Mayer se poprvé ve světovém poháru umístil na stupních vítězů a obsadil třetí místo, zatímco Erik Guay závod vyhrál, mezi prvními osmi závodníky bylo šest HEAD rebelů.

Závod startoval o něco výše, než sjezd ze včerejšího dne, proto závodníci, kteří startovali mezi prvními neměli tentokrát lepší podmínky. Matthias Mayer startoval z osmého místa a prozatím vedl a Johan Clarey si mírně zlepšil svůj čas. Guay byl mezi prvními z nejvýše nasazených, který jel a i když nebyla jízda bez chyb, Guay po projetí cílem měl čas, který mu zajistil vítězství.

„Je to pro mě těžká chvíle, cítím velkou bolest v koleni a mám za sebou několik špatných výkonů z olympiády, což jsem špatně nesl,“ řekl Clarey. „Ale nyní ty stupně vítězů jsou tak skvělé, navíc před koncem sezóny. Dnes ráno po probuzení jsem cítil, že se mi koleno lepší, tak nějak dnes vše vypadalo lépe. Časy, které zajeli jednotlivý závodníci byly tak těsné, čtyři desetiny mohlo znamenat rozdíl mezi stupni vítězů a 15. místem a já jsem rád, že jsem na tom správným koncem žebříčku.“

Mayer, olympijský šampión, závod komentoval takto: „Podmínky byly opět těžké, ale tentokrát jsem neudělal chybu. Ještě nevím v jaké části jsem ztratil čas. Ale dobře, jsem spokojen. Jsem rád za tento výsledek, neboť včera jsem udělal velkou chybu a vypadl jsem. Tento výsledek byl důležitý pro mé sebevědomí a dnes se to povedlo,“ řekl Mayer.

Aksel Lund Svindal se v této sezóně nejhůře umístil na šesté příčce a opět se vrátil do čela žebříčku celkového bodování ve světovém poháru. Vedení je ale těsné a to o 27 bodů, i když do konce sezóny světového poháru zbývá sedm závodů: „Mé vedení v celkovém bodování není dostačující. Marcel se vždy umístí v top trojce a to je právě to, kde potřebuji být i já, pokud chci mít šanci. Pro rychlostní závodníky jsou cílem závody ve sjezdu a Super G – sjezd jsem vyhrál a zítra doufám, že si připíšu cenné body i ze Super G,“ řekl Svindal.

Výsledky
1. Erik Guay (CAN)
2. Johan Clarey (FRA) HEAD
3. Matthias Mayer (AUT) HEAD
5. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
6= Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
6= Silvan Zurbriggan (SUI) HEAD
8. Bode Miller (USA) HEAD
11. Georg Streitberger (AUT) HEAD
13. Silvano Varettoni (ITA) HEAD
17= Jeffrey Frisch (CAN) HEAD
26. Hans Olsson (SWE) HEAD
28. Stephan Keppler (GER) HEAD
29. Frederic Berthold (AUT) HEAD