Jansrud si v závodě Super G v Kvitfjellu zajel pro vítězství, Mayer třetí
March 2nd, 2014

Mohlo to být výhodou v domácím prostředí, ale Kjetil Jansrud i tak potřeboval zajet na Olympijské trati mistrovskou jízdu, aby vyhrál druhý závod v tomto víkendu. Jansrud cítil, že to bylo i díky troše štěstí a proto na trati v Kvitfjellu získal již třetí titul ve světovém poháru.

Závod startoval ze stejného místa jako druhý sjezd, trať tak měla plno otazníků. Díky sněhovým podmínkách a úzkým zatáčkám, byla trať pro lyžaře skutečnou výzvou.

Andrew Weibrecht, který vyhrál stříbrnou medaili ze Super G na olympijských hrách, měl časný start, nastavoval laťku, ale tento HEAD rebel by musel zajet daleko lepší čas: „Bylo to těžké. Trať byla pomalá na více úsecích, ve spodní části se dala nabrat rychlost, ale bylo zataženo a na trati bylo hodně boulí,“ vysvětluje.
Do vedení se dostal Patrick Kueng, ale pak jel Matthias Mayer a podařilo se mu dostat na stupních vítězů, následoval Aksel Lund Svindal, který se dostal na prozatímní třetí místo a který si díky výsledku v tomto závodě, zvýšil vedení v celkovém bodování. Závod ale neskončil a na startu byl s číslem 21 olympijský vítěz ze Super G, Kjetil Jansrud.

Jansrud posunul své limity a zajel čas, kterým o hodně překonal Kueng. I přes zrádné zatáčky ve střední části trati, Jansrud držel stopu, zajel nejrychlejší jízdu a připravil Kueng o vítězství. „Dnes to bylo hodně těžké, na startu jsem se cítil dobře a slyšel jsem o mezičasech, který jel Aksel, v horní části trati byl rychlý, ale pak ztratil ve spodní části,“ vysvětluje Jansrud.

„Po jízdě Aksela, mi trenéři radili, ať si dám pozor na spodní část trati, protože pokud jsem chtěl vyhrát, tak jsem ve spodní části musel být hodně rychlý. Nakonec jsem zvolil variantu mixu jet rychle a být chytrý a podařilo se mi to. Je to neuvěřitelné, když si pomyslím, kolik lyžařů se při každém závodě pokouší zvítězit a mně se podařilo zvítězit ve dvou ze tří závodů, je to prostě neuvěřitelné,“ pokračuje.

Mayer se umístil na třetí příčce a vysvětluje: „Byl to další těžký závod. Tato jízda byla brutální, sníh byl měkký, špatná viditelnost, trať byla obtížná, ale i tak to byl dobrý závod. Nakonec tento víkend pro mě dopadl dobře, poté co jsem vypadl v pátek, se mi dnes dařilo a bylo to perfektní,“ dodává Mayer.
I když se v tomto závodě neumístil na stupních vítězů, Svindal si zajistil glóbus ze Super G, neboť zbývá jediný závod do konce sezóny, navíc vede i celkové bodování a do konce sezóny zbývá šest závodů.

Výsledky:
1. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
2. Patrick Kueng (SUI)
3. Matthias Mayer (AUT) HEAD
4. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
7. Andrew Weibrecht (USA) HEAD
12. Bode Miller (USA) HEAD
17. Beat Feuz (SUI) HEAD
19. Georg Streitberger (AUT) HEAD
22= Ben Thomsen (CAN) HEAD
22= Mattia Casse (ITA) HEAD
30. Alexander Glebov (RUS) HEAD