FENNINGER ZVÍTĚZILA V OBŘÍM SLALOMU V ARE
March 6th, 2014

Jsou to již dva měsíce od posledního obřího slalomu v Lienzi, ale to nezastavilo HEAD rebelku Annu Fenninger, aby posunula své limity a získala páté vítězství v obřím slalomu ve světovém poháru v kariéře. Fenninger předvedla oslňující druhou jízdu a ještě více se přiblížila k zisku glóbů z obřího slalomu a celkového vítězství sezóny. Anemone Marmottan se umístila na druhé příčce a o třetí příčku se podělily Eva Marie Brem a Lara Gut.

Fenninger vyhrála poslední obří slalom v Lienzi v prosinci a po první jízdě byla zklamaná, proto se do druhé jízdy opřela a zajela fantasticky. Výsledkem byl obrovský časový rozdíl, který muselo překonat posledních šest závodnic. Po závodě hodnotila svoji první jízdu: „Byla jsem pouhých osm desetin za lyžařkou na prvním místě a pomyslela jsem si, že si to lyžování musím užít a vydat ze sebe to nejlepší,“ říká Fenninger. „Teď se mi povedlo zvítězit, i když ty časy byly těsné… Je velmi teplo, ale přesto byla trať v dobrém stavu. Sůl pomohla. Byla to klika, že byly podmínky dobré.“

Fenninger nevěřila, že vedení nad Marmottan o dvě desetiny bude stačit, neboť každá závodnice si brousí zuby na stupně vítězů a v závodech světového poháru není jasno, až do okamžiku, než dojede posední lyžařka.

Fenninger si připsala další cenné body, které ji pomohou v bitvě o glóby a toto vítězství jí přiblížilo i k možnosti zisku glóbu z celkového bodování, kde je rozdíl mezi ní a prozatímní první lyžařkou a HEAD rebelkou Marii Hoefl-Riesch pouhých 67 bodů, neboť Hoefl-Riesch v tomto závodě dojela na 21. místo. Na žebříčku obřího slalomu se Fenninger přiblížila k Jessice Lindell-Vikarby, kde je rozdíl pouhých 54 bodů.

„V první jízdě jsem nepředvedla svoje nejlepší schopnosti,“ řekla Fenninger na tiskové konferenci. „Mám nesmírnou radost z mé druhé jízdy a že výkon stačil na vítězství. Když vezeme v úvahu i teplé počasí a podmínky během závodu, tak přesto byla trať v dobrém stavu. Během druhé jízdy byla trať velmi rychlá a nebylo to tak snadné. Ale nastavení trati mi vyhovovalo.“

Další závod obřího slalomu je naplánován na další ráno, Fenninger je připravena bodovat!

Výsledky:
1. Anna Fenninger (AUT) HEAD
2. Anemone Marmottan (FRA)
3= Eva-Maria Brem (AUT)
3= Lara Gut (SUI)
19. Lizz Goergl (AUT) HEAD
20. Kajsa Kling (SWE) HEAD
21= Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
21= Wendy Holdener (SUI) HEAD
28. Julia Mancuso (USA) HEAD