Anna Fenninger potřetí vítězkou
March 7th, 2014

Anna Fenninger startovala s číslem jedna, neboť vyhrála první jízdu a naopak ve druhé jízdě jela jako poslední. Tato HEAD rebelka viděla po projetí cílem zelené světlo, což pro ní znamenalo již třetí vítězství v obřím slalomu ve světovém poháru! Fenninger tak nyní vstupuje do finálního závodů s vědomím, že může současnou vedoucí lyžařku Jessicu Lindell-Vikarby předběhnout v žebříčku celkového bodování obřího slalomu. Viktoria Rebensburg byla v závodě druhá a Lindell-Vikarby obsadila třetí místo.

Podmínky závodu ani nemohly být rozdílnější oproti včerejšímu závodu: celou trať vylepšil déšť a ten způsobil, že sníh byl velmi rozbředlý, ale ani to Fenninger nezastavilo: „Dnes jsem se na lyžích cítila pohodlně a snažila jsem se jet nejrychleji, jak umím, snažila jsem se na nic jiného nemyslet. Upřímně netuším, proč jsem dokázala jet tak rychle. Mám opravdu skvělý pocit z toho, že jsem v tak dobré formě a že věci jdou tímto směrem.“

Zeptali jsme se jí, jak se cítila, když musela jet během první jízdy jako první, Fenninger odpověděla: „Byla jsem nervózní z toho, že jsem to měla být zrovna já, kdo pojede jako první. Není snadné vědět, jak trať projet nelépe. Včerejší závod jsem vyhrála ve spodní části trati a tím jsem se řídila i dnes. Je to neuvěřitelné.“

Závodnice, které startovaly ve druhé jízdě mezi prvními, měly lepší podmínky, Maria Hoefl-Riesch ve druhé jízdě nesmírně zabojovala, ale nakonec to stačilo na desáté místo, přitom startovala s číslem 22. I přes špatné podmínky na trati, se Fenninger podařilo zajet nejrychlejší druhou jízdu, přestože jela jako poslední – a to je přesně to, co nazýváme posouváním limitu!

Fenninger si tak odváží z Are z obou dvou obřích slalomů plných 200 bodů. Díky těmto dvou skvělým výkonům se dostala do vedení v celkovém bodování a to o pouhých sedm bodů před druhou také HEAD rebelkou Marií Hoefl-Riesch. V žebříčku obřího slalomu zaostává za vedoucí Lindell-Vikarby o pouhých 14 bodů.
Pro Marii Hoefl-Riesch ještě není nic ztraceno, neboť se pojede ještě slalom, kde se bude snažit zaútočit.

Výsledky:
1. Anna Fenninger (AUT) HEAD
2. Viktoria Rebensburg (GER)
3. Jessica Lindell-Vikarby (SWE)
10. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
11. Kajsa Kling (SWE) HEAD
15. Wendy Holdener (SUI) HEAD
20. Julia Mancuso (USA) HEAD
22. Lizz Goergl (AUT) HEAD
28. Anne-Sophie Barthet (FRA) HEAD