Swenn-Larsson si svým výkonem zajistila stupně vítězů
March 8th, 2014

Anna Swenn-Larsson se poprvé v kariéře umístila ve světovém poháru na stupních vítězů a to na posledním regulérním slalomu světového poháru v této sezóně. Pro tuto HEAD rebelku je to poosmé, kdy se na závodě světového poháru umístila mezi prvních deset nejlepších, ale poprvé, kdy stála na stupních vítězů. Mikaela Shiffrin závod vyhrála a tím pádem i glóbus a Maria Pietilae-Holmner byla druhá.

Tento závod byl plný zvratů: mnoho závodnic se muselo během druhé jízdy potýkat s mlhou. Swenn-Larsson byla po první jízdě pátá, ihned před Marii Hoefl-Riesch, ale Švédka použila svoji hlavu a zaútočila, protože věděla, že tím vytvoří tlak na závodnice, které pojedou po ní, navíc se ji podařil zajet skvělý čas. Ve slalomu jsou malé rozdíly v časech a tím, že Swenn-Larsson zajela ve druhé jízdě skvělý čas, vytvořila tak tlak na ostatní závodnice.

Po závodě Sween-Larsson neskrývala obrovskou radost: „Nevím co říct, je to bláznivé. Ano, ano, ano… je to tak zábavné, prostě nemám slov,“ řekla Swenn-Larsson a pak dodala: „Jsem plná dojmů. Na startu jsem si říkala, že bych to mohla zvládnout. Udělala jsem vše co bylo v mých silách a nyní jsem tady, je to neuvěřitelné,“ říká Swenn-Larsson.

Pro Swenn-Larsson to bylo velmi emotivní i kvůli tomu, že ji na závod doprovázela i rodina: „Je to skvělý pocit dosáhnout takového výsledku před zraky rodiny. Přijeli do Rakouska už třikrát a ve všech závodech jsem vypadla, proto se tentokrát cítím skvěle, že jsem se umístila.“

Poté co HEAD rebelka Anna Fenninger přišla o vedení v celkovém bodování světového poháru, Maria Hoefl-Riesch udělala přesně to co potřebovala: nasbírala body. Hoefl-Riesch využila všech svých zkušeností a jela velmi konzervativně, proto se umístila na sedmé příčce, přebrala tak vedení o pouhých 29 bodů, s tím, že do konce sezóny zbývají pouze 4 závody: z každé disciplíny jeden.

Výsledky:
1. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Maria Pietilae-Holmner (SWE)
3. Anna Swenn-Larsson (SWE) HEAD
7. Maria Hoefl-Riesch (GER) HEAD
15. Denise Feierabend (SUI) HEAD
18. Magdelena Fjaellstroem (SWE) HEAD