Mayer vyhrál závod, Svindal získal glóbus
March 12th, 2014

Matthias Mayer je olympijským vítězem ze sjezdu a nyní i vítěz světového poháru, kdy zvítězil v posledním sjezdu sezóny. Ted Ligety byl druhý a Aksel Lund Svindal tak přebral vedení v celkovém bodování a získal glóbus ze sjezdu, v dnešním závodě skončil na páté příčce.

„Dnešní výhra pro mě znamená hodně. V posledních pár týdnech jsem zajel několik dobrých závodů a je příjemné zase zvítězit ve sjezdu,“ komentoval Mayer své vítězství. „Bylo to těžké, včera jsme měli pouze jednu tréninkovou jízdu a každý udělal nějakou chybu, proto byl dnešní výsledek otevřený do konce závodu. Dnes jsem jel dobře ve spodní části trati, u které si myslím, že se to rozhoduje.“
Přes noc mrzlo, takže byla trať zledovatělá a to dělalo mnoha lyžařům problémy: Goerg Streitberger byl jedním ze závodníků, který upadl, Streitbergerovi se mále povedl flip, ale nakonec dojel do cíle.“

Boj o celkové vítězství je těsný, Svindal se těšil, že nasbírá hodně bodů, ale drobné chyby v horní části trati ho stály drahocenný čas, a i když ho od vítězství dělily pouhé dvě desetiny, nakonec skončil na páté příčce. Nicméně to stačilo, aby se znovu dostal do vedení celkového bodování, i když do konce sezóny zbývají tři závody. „Pro sjezdaře je zisk tohoto glóbu velmi cenný. Navíc, když stojíte zde před davem lidí, tak je to opravdu skvělý pocit,“ řekl Svindal po závodě.

Druhé místo pro Ligetyho je zatím jeho nejlepší umístění ve sjezdu ve světovém poháru. Trať, která je plná zatáček a vyžaduje technickou jízdu, vyhovuje tomuto HEAD rebelovi a byl jedním z prvních, kdo posunul své limity. Díky druhému místu je stále ve hře v boji o vítěze v celkovém bodování. „Být na stupních vítězů je pro mě a moji kariéru velkým úspěchem,“ říká Ligety. Lenzerheide, dodává, je jednou z tratí, kam bude vždy jezdit.

Díky vítězství ve světovém poháru ve sjezdu, získal Aksel Lund Svindal devátý malý glóbus v kariéře a jedenáctý celkem.

Výsledky:
1. Matthias Mayer (AUT) HEAD
2. Ted Ligety (USA) HEAD
Christof Innerhofer (ITA)
5. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
8. Bode Miller (USA) HEAD
12. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD