Miller byl třetí, Svindal získal glóbus
March 13th, 2014

Bode Miller se v posledním závodě Super G v této sezóně umístil na třetí příčce a to nejmenším možným rozdílem 0,01 vteřiny, za Francouzem Thomasem Mermillod-Blondinem a Alexem Pinturaultem, který závod vyhrál.

Miller zajel jednu z nejagresivnějších jízd tohoto dne a po závodě prohlásil, že udělal příliš mnoho drobných chyb, které ho dle jeho slov stály: „Možná dvě až tři vteřiny.“ Miller, který již oznámil, že bude závodit i v příští sezóně, dodává: „I přesto, že jsem starý, nejsem z formy. Mentálně jsem na tom stejně, jako tihle mladí hoši. Vím, že jsem schopen lyžovat na vrcholové úrovni a to i po fyzické stránce,“ říká Miller. „Byla to těžká sezóna. Mám radost z toho, jak jsem dnes útočil. Rozhodně jsem jel tak, jako bych chtěl závod vyhrát, což také byl můj celosezónní cíl. Kdykoliv jezdím agresivně, buď spadnu, nebo udělám příliš mnoho chyb. Naštěstí tomu tak nebylo i dnes, ale věděl jsem jak na to, věděl jsem, jak chci jet a chtěl jsem z mé jízdy vymáčknout každou setinu.“

Matthias Mayer byl čtvrtý a Ted Ligety pátý, bylo překvapením nevidět Aksela Lund Svindala mezi prvními pěti závodníky, obzvlášť když se jela jeho oblíbená disciplína. HEAD rebel, který již má na kontě glóbus ze Super G, řekl, že očekával, že by mohl získat i druhý glóbus: „Bohužel jsem udělal chybu. A to mě vyřadilo z boje o vítězství v celkovém bodování, bohužel.“

Mayer byl velmi potěšen umístěním na čtvrté příčce: „V poslední jízdě jsem moc neriskoval, protože jsem věděl, že je obtížné dokončit trať naprosto bez chyb,“ řekl.

Zatímco Svindal litoval, že již nemůže bojovat o vítězství v celkovém bodování, nicméně získal třetí glóbus ze Super G v řadě a Kjetil Jansrud je druhý, Ligety se nyní soustředí na obří slalom a v sobotu se bude snažit obhájit glóbus z obřího slalomu.

Výsledky:
1. Alexis Pinturault (FRA)
2. Thomas Mermillod-Blondin (FRA)
3. Bode Miller (USA) HEAD
4. Matthias Mayer (AUT) HEAD
5. Ted Ligety (USA) HEAD
8. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD

Sezónní žebříček:
1. Aksel Lund Svindal (NOR) HEAD
2. Kjetil Jansrud (NOR) HEAD
3. Patrick Kueng (SUI)