Maria Hoefl-Riesch, Olympijská šampiónka, vítězka světového poháru a několikanásobná vítězka glóbů, se rozhodla ukončit svoji profesionální lyžařskou kariéru
March 21st, 2014

Maria Hoefl-Riesch se rozhodla ukončit svoji zářivou lyžařskou kariéru, během které získala 4 olympijské medaile, tři zlaté a jednu stříbrnou, získala glóbus za celkovou vítězkou a glóby z pěti disciplín a má na kontě 27 vítězství ve světovém poháru od sjezdu, Super G, Slalom po Superkombinaci: a tato skutečna šampiónka patří do HEAD týmu rebelů.

„Rozhodnutí už padlo: Ukončuji svoji kariéru aktivní lyžařky,“ řekla Hoefl-Riesch v Mnichově. „Pro další olympijskou medaili jsem ze sebe vydala všechno, tvrdě jsem pracovala na splnění tohoto snu. V Sochi se mi dařilo v superkombinaci a to bylo pro mě velké zadostiučinění. Rozhodnutí nebylo snadné, ale jsem toho názoru, že v nejlepším je třeba přestat,“ vysvětluje.

Čísla jsou neuvěřitelná a Maria byla navíc vždy velmi přátelská k fanouškům i mediím. Na Twitteru právě zveřejnila svůj úmysl ukončit kariéru, kde má spoustu fanoušků a nyní se s tímto rozhodnutím podělila i na tiskové konferenci v Mnichově.

Johan Eliasch, generální ředitel firmy HEAD, říká: „Maria byla neuvěřitelným přínosem pro závodní tým HEAD. Díky 27. vyhraným závodům, mnoha medailím a glóbům, které získala, dokázala, že je jednou z nejlepších sportovkyň. Přestože jsme zklamání jejím rozhodnutím, že chce ukončit kariéru, přejeme ji do budoucna jen to nejlepší.“

Maria získala letos svůj poslední glóbus a to ze sjezdu a měla šanci i na zisk glóbu pro celkovou vítězku, bohužel díky nemoci a zranění nemohla bojovat, jak umí. Její kariéra startovala v únoru 2001 a skončila na konci března roku 2014 a za tu dobu stála 81. krát na stupních vítězů z celkem 356 startů ve světovém poháru a byla stálou soupeřkou o boj o celkovou vítězku; co se týče vítězství, tak se jí vyhýbal pouze obří slalom.

„Dlouho jsem přemýšlela, zda pokračovat i v příští sezóně. Rozhodnutí nebylo snadné, ale myslím, že jsem udělala dobře. Byla to fantastická kariéra, byla jsem součástí všech disciplín během všech těch let,“ vysvětluje.

A jaké má plány do budoucna? „Budu si užívat prázdnin a pocitu, že nemusím myslet na další sezónu,“ říká.

Všichni z firmy HEAD přeji Marii do budoucna všechno nejlepší.