Bezpečnostné pokyny

 • DIAGONÁLNA ŠPIČKA

  Plne diagonálna špička 180°, uvoľňuje silu smerom z vodorovnej na zvislú. Maximálna bezpečnosť pri spätných rotačných situáciách.

  Diagonálne špičky sú určené pre preteky. Vzhľadom k väčšej uvolnenej zvislej než horizontálnej sile, brzdia veľkú spätnú silu, uvoľňovanú pri pretekaní.

 • DIAGONÁLNA PÄTA

  Pätka Light Diagonal bola prepracovaná pre ešte lepší výkon. 150° uvoľňovaný výkon ponúka ešte väčšiu bezpečnosť. Či už pri rotačných pádoch dopredu či dozadu, je zaťaženie kolien a väzov menšie a teda sa znižuje aj riziko zlyhania.

  Pohodlie
  Múdro navrhnutá automatizácie modelu Diagonal, ponúka jednoduché upínanie.

  Výkon
  Perfektne vyvážené pnutie pätky vo všetkých smeroch, umožňuje vysokú premenu sily, bez nechceného uvoľnenia.

 • ABS SYSTEM

  Bezpečnosť
  Vypnutie bez akéhokoľvek trenia, pri rotačných pádoch dopredu značne redukuje pnutí väzov. Perfektné vypnutie bez ohľadu na teplotu, lyžiarsku obuv, námrazy či zanesené viazanie.

  Pohodlie
  Tvar umožňujúci samočistenie, bezúdržbové.

  Výkon
  Najlepšie výsledky pri samostatných bezpečnostných testoch a cena TÜV, ako značka vysokej kvality.

 • TRP SYSTÉM špičky

  Bezpečnosť
  HEAD štvorvalcový upínací systém na špičku, zostáva flexibilný v akýchkoľvek situáciách, absorbuje krátke nárazy a automaticky centralizuje lyžiarsku obuv. Perfektní 180° uvolnenie, umožňuje viac jak 30 % zachovania sily bez ohrozenia bezpečnosti.

  Pohodlie
  Ľahké nastúpenie a perfektné vycentrovanie lyžiarky, nezanáša sa snehom ani špinou.

  Výkon
  Pozitívny presun sily, perfektné spojenie sily medzi lyžiarkou a viazaním (30 % lepšie vycentrovanie než u konvenčných modelov).