Charakterysytka butów narciarskich

Dopasowanie to podstawowy element prawidłowego wyboru buta narciarskiego.

Ponieważ anatomia nogi jest inna u każdego narciarza, but powinien oferować możliwość indywidualnego dopasowania. Indywidualizacja butów Head'a to przede wszystkim szeroki wybór doskonale ukształtowanych i adaptujących się wkładek, opcji Full Custom - regulacji pochylenia skorupy, cantingu, klamer z mikroregulacją. Wykorzystując to wszystko stworzysz buta twojego od A do Z.

NAJWAŻNIEJSZE JEST NIEWIDOCZNE DLA OKA...

Wkładka buta narciarskiego - pomimo, iż niewidoczna - jest jednym z najważniejszych elementów dopasowujących but. Buty HEAD'a skonstruowane są w zależności od siedmiu różnych typów wkładek, które mają sprostać indywidualnym wymaganiom każdego narciarza.


CZTERY ELEMENTY DOPASOWANIA BUTA.
1. SZEROKOŚĆ PRZEDNIEJ CZĘŚCI STOPY
2. SZEROKOŚĆ PIĘTY
3. SZEROKOŚĆ KOSTKI
4. OBWÓD ŚRÓDSTOPIANOWOŚĆ - DLA KAŻDEGO BUTA PODAJEMY WYMIAR "OBJĘTOŚĆ"


Buty HEAD - skorupy i buty wewnętrzne zostały opracowane w oparciu kilka modeli wkładek o różnej charakterystyce dopasowania. Aby jeszcze ułatwić identyfikację i dobór buta, HEAD wprowadza nowy wymiar - objętość buta, charakteryzujący przestrzeń buta wewnętrznego.

 • RODZAJE WKŁADEK WEWNĘTRZNYCH HEAD

  RD 1500CC
  Wkładka zawodnicza. Stworzona przy współpracy z Bode Millerem, dla uzyskania idealnej harmonii anatomii stopy i optymalnego "trzymania" pięty.

  RS 1800CC
  Wkładka do jazdy sportowej jak i freeridowej. Wybór Jona Olssona.

  N100 FCS (100 mm) 1900 CC
  Precyzyjnie dopasowana wkładka dla narciarzy wyczynowych i ekspertów, którzy cenią sobie wygodę przy zachowaniu najwyższych parametrów.

  M103 FCS (103 mm) 2000CC
  Wygoda połączona z precyzyjną geometrią wkładki w rejonie kostki i pięty. Wkładka dla tych, którzy szukają kompromisu między wygodą, a wyczynowymi ambicjami.

  WP 1950CC
  Wkładka stworzona z myślą o kobiecej stopie - we współpracy z HEAD International Women's Team (międzynarodowy zespół kobiet zawodowo uprawiających narciarstwo w różnych dyscyplinach). Podstawowy cel - dostosowanie do anatomicznej charakterystyki stopy kobiecej.

  C 104 (104 mm) 2100CC
  Wzorzec zarówno w łatwości wkładania, jak i precyzji jazdy. Najbardziej ceniona na świecie wkładka HEAD.

  EC106 (106 mm) 2200CC
  Wyjątkowo wygodna, uniwersalna wkładka, zapewniająca wygodę przez cały dzień: na stoku, na zakupach i w barze na "apres-ski".

 • HEAD FLEX INDEX.

  Przy wyborze odpowiedniego buta narciarskiego należy brać pod uwagę styl jazdy narciarza, poziom umiejętności, wagę i siłę. Buty HEAD tworzone są przy zastosowaniu różnego rodzaju materiałów oraz oferują różnorakie właściwości tak by każdy narciarz mógł znaleźć model najbardziej odpowiadający jego oczekiwaniom. Dla ułatwienia wyboru, najważniejsze parametry odzwierciedla indeks sztywności buta: flex index. HEAD Flex Index to wypadkowa dwóch parametrów siły oddziaływania na buta i pochylenia skorupy wynikającego z przyłożenia tej siły.

  Każdy z butów posiada określony stopień twardości flex index. Od 150 (Raptor 150 - but bardzo sztywny) do 50 (buty juniorskie - miękkie). Im bardziej miękki but, tym większe pochylenie do przodu uzyskuje się pod wpływem określonej siły i tym niższy jest stopień flex index.

 • DOUBLE POWER VELCRO

  Dla zwiększenia dopasowania i siły dopięcia, wewnętrzny but HEAD został wyposażony w szeroki i mocniej trzymający pasek Velcro. System ten posiada duży zakres regulacji ('szeroki' lub 'wąski'), a ustawienie następuje poprzez wybór wewnętrznej lub zewnętrznej opaski.

 • BUCKLE UP FOR COMFORT

  +Instep Adapt Buckle to system stworzony specjalnie aby każdy narciarz mógł ustawić całkowicie komfortową pozycje, w której uniknie nacisku na podbicie stopy, a pięta pozostanie nadal unieruchomiona.

  + System zapinania HEAD Double Power Buckle zwiększa dźwignię klamry o 100%, zmniejszając o połowę wysiłek potrzebny na dopięcie klamry.

  + System regulacji HEAD Supermacro Ratchet zapewnia wydłużony (28mm) zakres regulacji w górnych klamrach ustawiany jedynie za pomocą przycisku.

 • PRO Liner
  Posiada cienką wzmacniającą warstwę termo formowalną, co pozwala na doskonałe dopasowanie do anatomii stopy. Dopasowane wkładki w rejonie kostki (korkowe w modelach Racing PRO i Performance PRO, HeatFit w modelu HF PRO liner) posiadają duży zakres wyboru; od wyczynowych do rekreacyjnych. Szczelny zacisk w modelu Racing PRO Liner zapewnia regulowany język i opcjonalne sznurowadła.
  SuperHeat 3
  Najlepszej jakości but wewnętrzny z dokładnie dopasowaną warstwą w okolicy kostki, pięty i języka. Wielokomponentowy skład sprawia, iż całość zachowuje właściwości przez długi okres eksploatacji.
  HeatFit High Performance/ HeatFit
  Zaawansowany technicznie but wewnętrzny, zbudowany z kilku rodzajów materiałów. Wersja High Performance z samoformowalnymi wkładkami w bucie i w języku. Legendarna wygoda i dopasowanie.
  HP Custom Breathing Concept
  Dzięki zastosowaniu specjalnej tkaniny wchłaniającej pot, HEAD z dumą prezentuje buta wewnętrznego o najwyższej oddychalności EVA.