Intelligence™

TEÓRIA RELATIVITY FIRMY HEAD

Výkon lyží nie je absolútnou mierou. Čo od lyží očakávate závisí vždy na tom, ako a kde jazdíte. Na tvrdých svahoch potrebujete perfektný záber hrán. Na mäkkom snehu zasa lepšiu ovládateľnosť. Lámanie rekordov na svahu vyžaduje iné chovanie lyží, než keď sa len tak prevážate s priateľmi alebo rodinou.

Adaptívne technológie Intelligence firmy HEAD napomáhajú tomu, aby sa vaše lyže chovaly perfektne – a to ako relatívne vzhľadom k terénu, tak aj k vášmu individuálnemu režimu jazdy.

 • Ako to funguje?

  Intelifiberové vlákna umiestnené v 45° uhle v prednej časti viazania premieňajú mechanické impulzy na elektrickú energiu. Čím tvrdšie jazdíte, tým viac energie sa produkuje.

  Elektrická energia je vedená späť do intelifiberových vlákien.Toto spôsobuje spevnenie, lepší odraz a torznú pevnosť lyží.


  Čo to robí?

  Ich 45° pozícia v prednej časti viazania zvyšuje torznú pevnosť lyže, tlačí hrany do snehu v ťažkých zatáčkach.
  Intelligence progresívne stabilizuje celú lyžu vo veľkých rýchlostiach.

 • INTELLIGENCE čip technológia – extra zosilnenie

  Niektoré HEAD lyže najvyššej kategórie sa pýšia Intelligence čip technológiou. Tu elektrická energia produkovaná intelifiberovými vláknami nie je len recyklovaná, ale akumulovaná a uvolňovaná kúsok po kúsku – programovaným čipom – individuálne načasovaná zabrániť kmitaniu lyží.
  Takto je efekt Intelligence znásobovaný, umožnuje vyšší výkon úmerneš k vášmu štýlu.