GRAPHENE

February 11th, 2013

Zázračný materiál budoucnosti již nyní posouvá rakety HEAD do nové úrovně.

Mluví se o něm jako o zázračném materiálu, s neomezenými možnostmi využití v průmyslu – graphene, který je složen z jediné prostorové vrstvy atomů karbonu, seskupený do šestiúhelníkové plástové struktury. Graphene je velice lehký a tenký, takže lehce propustný, ale současně vodivý a 200 krát silnější než ocel.

Dva vědci Andre Geim a Konstantin Novoselov dostali v roce 2010 Nobelovou cenu za fyziku za úspěšné izolování materiálu graphene v laboratorních podmínkách v roce 2004. Evropská unie se zavázala investovat v následujících deseti letech 1 miliardu Eur na další vývoj materiálu a jeho velká očekávání a aplikace do praxe. Potenciální využití do budoucna zahrnuje mobilní telefony nebo dotykové obrazovky, televize, které mohou být srolovány, ale také lehčí letadla, inovativní baterie nebo dokonce jako náhražka silikonu v polovodičích.

HEAD si patentoval použití tohoto materiálu do tenisových raket. Nové rakety řady HEAD YouTek™ dosáhly díky nové technologii HEAD Graphene™ mimořádných úspěchů.

Graphene je silnější, než materiály, které se doposud používaly, a když dáte materiál HEAD Graphene™ do rukojeti rakety, potřebujete méně materiálu na to, abyste dosáhli stejné stability. Materiál Graphene™ navíc umožňuje vůbec poprvé optimálně přenést váhu v raketách HEAD. Hmotnost ve střední části rakety je redukována a je přesunuta do více relevantních části, jako je hlava rakety nebo rukojeť. Tato vlastnost poskytuje hráčům nevídanou ovladatelnost a zvýšenou hmotnost při úderu. Výsledek: vynaložíte méně námahy a přitom vygenerujete více síly.

Bezpochyby budoucnost patří tomuto materiálu – a není žádným překvapením, že vývojový inženýři HEAD tvrdě pracuji na integraci materiálu HEAD Graphene™ do více modelů tenisových raket. Jak profesionální, tak i rekreační hráči, se těší na pocity a výhody tohoto materiálu.


Close