MIKHAIL YOUZHNY na turnaji v Gstaadu vyhrál

July 29th, 2013

Mikhail Youzhny vyhrál turnaj po 18. měsících a zároveň devátý titul na okruhu ATP World Tour, porazil na Swiss Open HEAD kolegu Robina Haase 6-3 a 6-4. Youzhny, který hraje s raketou HEAD YouTek™ IG Extreme, si zároveň i vylepšil vzájemnou bilanci s Haasem na 5-0. Světový hráč číslo 33 naposledy vyhrál turnaj v lednu 2012 v Záhřebu, naposledy na antuce vyhrál před třemi roky v Mnichově.

„Jsem velmi šťastný. Když vyhrajete turnaj, nezáleží na tom, jak jste svého soupeře porazil,“ řekl první ruský vítěz turnaje, který se hraje v alpské vesnici Gstaad, naposledy to byl Yevgeny Kafelnikov v roce 1995. „Můj poslední titul byl na začátku minulého roku, takže je to dlouhá doba. Snažím se hrát vyrovnaněji a na vyšší úrovni.

Když vidíte konečný výsledek, vypadá to, že to byl snadný zápas, ale nebyl. Byl to jediný break v setu. Každý zápas, který jsem hrál byl těžce vyhraný. Byl to náročný víkend, ale nakonec to dopadlo dobře.“

Haase, který hraje s raketou HEAD YouTek™ IG Prestige, na tomto turnaji debutoval, poslední dva roky vyhrál na obdobných podmínkách v Kitzbuehelu v Rakousku, kam se nyní přesouvá a pokusí se o obhajobu. „Minulý víkend jsem se necítil moc dobře a měl jsem problémy s kolenem, měl jsem ho i mírně nateklé. A nyní jsem tady a skončil jsem jako druhý, což je skvělý,“ řekl „horský“ Holanďan. „Tato nadmořská výška vyhovuje mé hře a zvládám to dobře.“

V Atlantě, rebel Kevin Anderson, který hraje s raketou HEAD YouTek™ IG Prestige, prohrál i přes dva mečboly. Jihoafričan se dostal do finále, ale tam prohrál s Osmerem 6-7(3), 7-6(2) a 7-6(2) v bitvě, která trvala skoro tři hodiny. „Snažil jsem se vybudovat si šance, což se mi i dařilo, akorát jsem z nich nedokázal těžit,“ řekl Anderson.


Close