HEAD rebelové míří do finále Davis Cupu

September 16th, 2013

Tři HEAD rebelové, poté co v semifinálových zápasech zvítězili, se setkají ve finále Davis Cupu pro rok 2013. Dva z nich mohou zajistit pro Českou republiku druhý titul v řadě. Tomáš Berdych, který doporučuje raketu YouTek™Graphene Instinct, se společně se svým krajanem Radkem Štěpánkem, který hraje s raketou [B]YouTek™ Graphene Speed, pokusí úspěšně titul obhájit.

Berdych vyhrál úvodní zápas a následně ve čtyřhře s deblovým šampiónem z US OPEN Radkem Štěpánkem posunuli český tým do finále, již v sobotu, a to díky výhře 6-3, 6-4 a 6-2 nad dvojicí HEAD hráčů Carlose Berlocqa a Horacia Zeballose, zajistili tím vítězné skóre 3-0. “Je to určitě skvělý pocit: Davis Cup znamená hodně, obzvlášť pro nás, pro naši celou zemi,“ řekl Štěpánek. „S radostí jsme v loňském roce získali trofej – chtěli bychom si jí nechat, protože je krásná.“

V Bělehradě, světový hráč č. 1 Novak Djokovič zajistil pro svoji zemi dva body v singlech a dopomohl tak ke konečnému skóre s Kanadou 3-2 v zápase s Milošem Raoničem. „Sám sebe jsem překvapil, jak rychle jsem po US Open zregeneroval. Přijel jsem pozdě, ale jsem rád, že jsem pro Srbsko zajistil dva body,“ řekl Srb, který hraje s raketou YouTek™ Graphene Speed.

HEAD hráči skórovali také ve světové skupině playoff. V Umagu získal titul pro Británii Andy Murray, který hraje s raketou YouTek™ IG Radical a který porazil Chorvata a HEAD hráče Ivana Dodiga 6-4, 6-2 a 6-4. „Těším se na světovou skupinu. Budeme hrát s největšími týmy na světě,“ řekl Murray.

V Groningenu, Holanďan Robin Haase a jeho týmový kolega Thiemo de Bakker – který hraje s raketou YouTek™ IG Prestige, vyhráli oba zahajovací zápasy a pomohli ke konečnému skóre s Rakouskem 5-0. V Ulmu, Florian Mayer, který doporučuje raketu YouTek™ IG Prestige, pomohl Německu dvěma singlovými výhrami ke konečnému skóre 4-1 nad Brazílií.


Close