HEAD REBELOVÉ DOMINOVALI V PRVNÍM KOLE DAVIS CUPU 2014

February 3rd, 2014

Tento víkend HEAD rebelové dominovali v prvním kole Davis Cupu pro rok 2014.

Andy Murray pomáhal Británii dostat se do čtvrtfinále, což se povedlo poprvé od roku 1986, kdy jeho tým porazil Spojené státy v San Digegu 3-1. Murray, který je v současné době na 6. pozici ATP a hraje s raketou YouTek™ Graphene Radical, vyhrál zahajovací zápas s Donaldem Youngem a porazil Sama Querreyho, čímž zajistil pro svůj tým historický postup.

„Davis Cup je jiný. Máte také zodpovědnost pro své spoluhráče, ale zároveň mám hodně zkušeností,“ řekl Murray. „Vím, jak na to. Náš tým byl skutečně dobře naladěn, mnoho členy z týmu znám opravdu dlouho. Hrát s nimi je prostě skvělé.“

Tomáš Berdych dostal dvojnásobného šampióna Českou republiku do čtvrtfinále, kdy o víkendu pomohl týmu porazit Nizozemsko. Hráč č. 7 žebříčku ATP, který hraje s raketou YouTek™ Graphene Instinct, porazil také HEAD rebela Thiema de Bakkera 6-1, 6-4 a 6-3. Češi, kteří v posledních dvou letech Davis Cup vyhráli, poletí v květnu na čtvrtfinále do Japonska.

Semifinalista z Australian Open Berdych, vyhrál svůj zahajovací zápas s Igorem Sijslingem a následně i debla se svým parťákem Radkem Štěpánkem. „Opravdu jsme si přáli tento zápas vyhrát,“ řekl Berdych.

HEAD hráč Tommy Haas ve Frankfurtu porazil se svým spoluhráčem Philippem Kohlschreiberem pár David Marrero a Fernando Verdasco ze Španělska 7-6(5), 6-7(9), 7-6(7) a 6-3 a tak se Německo dostalo do čtvrtfinále se skóre 4-1. Dalším HEAD tenistou, který byl velkým přínosem pro německý tým byl Florian Mayer, který vyhrál svůj singlový zápas s Felicianem Lopezem 7-6(8), 7-6(4), 1-6, 5-7 a 6-3.

Tým Francie s HEAD hráčem Richardem Gasquet, který hraje s raketou YouTekTM IG Extreme, vyřadili Austrálii 5-0, kdy Gasquet porazil Nicka Kyrgiose 7-6(3), 6-2 a 6-2 a získal i rozhodující třetí bod v deblu po boku Jo-Wilfried Tsongy.

Na turnaji Open GDF Suez v Paříži se HEAD rebelka Maria Sharapova dostala do semifinále, podruhé v této sezóně, po zranění ramene na začátku roku 2014. Ruska, která hraje s raketou YouTek™ Graphene Instinct vyhrála první set, ale nakonec ji Anastasia Pavlyuchenko porazila 6-4, 3-6 a 4-6.

HEAD rebelka Peng Shuai vyhrála v Pattayi titul ze čtyřhry společně se svoji partnerkou Zhang Shuai, kdy porazili třetí nasazený pár Rusku Allu Kudryavtsevou a Anastasii Rodionovou z Austrálie 3-6, 7-6(5) a 10-6. Pro Peng a Zhang to je první titul. Peng si tak vylepšila své konto WTA titulů ze čtyřhry na 13.


Close